Češi začínají v práci dříve, než je evropský průměr
Na kolik hodin chodíte do práce? Chodíte na osmou nebo ještě dříve? V nedávné době se totiž do světa vypustily velice zajímavé statistiky, které poukazují na to, že Češi chodí do práce mnohem dříve než lidé v jiných zemích Evropy. U nás je zcela běžné, že se začíná v osm hodin, někteří chodí do práce dokonce na sedm. To však znamená, že chodíme do práce mnohem dříve, než je evropský průměr.
Zajímavé statistiky, které se v nedávné době ukázaly na světlo světa, překvapili nejednoho z nás. Ukázalo se, že zhruba dvaaosmdesát procent českých firem zaměstnává své pracovníky od osmi hodin ráno, zhruba desetina pak od devíti hodin ráno.
Samozřejmě se najdou i pracovníci ve výrobě, kteří začínají už od šesti hodin ranních. Jedná se o zhruba šest pracovníků z deseti, kteří jsou od šesti hodin ráno na nohou. Tento čas je však nejčastějším začátkem dne nejen pracovníků ve výrobě, ale také pracovníků, kteří se dali do profese zdravotníka, lékaře nebo sestřičky.
Kdo chodí do práce od sedmi hodin?
Šestá hodina ranní je však výjimkou, nejčastěji se chodí na osm a také na sedm hodin. Zaměřme se nyní na sedmou hodinu ranní, což je start v práci pro zhruba polovinu dělníků na stavbách či pro řidiče veřejné dopravy. Na sedm také chodí do práce pracovníci veřejné správy či pokladní v obchodech s potravinami a tiskem.
Na sedmou hodinu ranní často chodí i moderátoři v rádiích, případně v rozhlasu.
Kdo si pospí nejdéle?
Z aktuálních průzkumů vyplývá, že nejdéle si pospí ti, kteří pracují ve finančním sektoru případně v kancelářích. Ti mohou chodit do práce až na devět hodin.
Mnozí lidé jsou toho názoru, že i naše česká vláda chodí do práce až kolem deváté hodiny, ovšem jedná se o nepravdivou zprávu, kterou vypustil z úst prezident Miloš Zeman. Současná vláda pod vedením premiéra Andreje Babiše se schází už v šest hodin ráno. Brzké hodiny jsou synonymem pro schůzky a jednání ve vládě.