Práce

Víte, kolik si vydělávají řemeslníci?

Zaměstnanecká krize je k něčemu dobrá, a sice k tomu, že si zaměstnavatelé konečně začali vážit svých zaměstnanců. Zaměstnavatelé totiž začali přidávat na výplatních páskách, což ocenil každý zaměstnanec. Nejvíce hýčkaní jsou aktuálně řemeslníci, kterých na trhu stále méně a méně. Lidé zkrátka věří, že zlaté dno je na manažerských pozicích, ovšem dnes manažeři nejsou ti, co jsou nejvíce placení, navíc je jich šílené množství. Ti, co jsou nejvíce placení, jsou řemeslníci.

Konečně tak můžeme dát rčení, které říká, že řemeslo má zlaté dno, úplně za pravdu. Řemeslo má skutečně zlaté dno! A výplaty řemeslníků jsou toho důkazem.

Víte, jak si například vydělávají řemeslníci v Praze či ve Středočeském kraji? Ty sumy vás překvapí a možná vám i vyrazí dech.

Jaké jsou mzdy řemeslníku v Praze a ve Středočeském kraji?

V současné době jsou řemeslníci skutečně nejlépe placení zaměstnanci v České republice. Jejich průměrná mzda v hrubém se dotýká třiceti tisíc korun. Například mechanici a opraváři technických motorů si v hrubém dokážou vydělat více jak 37 tisíc korun měsíčně. Strojírenští technici si dokážou vydělat i 34 tisíc měsíčně v hrubém a takoví montéři a opraváři elektrických vedení si sáhnou na 32 tisíc hrubého měsíčního platu.

Kolik si vydělají kováři či vrtači?

Co se týče mezd takových kovářů, ti si mohou ve Středočeském kraji či v hlavním městě sáhnout až na třicet tisíc korun hrubého měsíčního platu. Vrtači jsou na tom podobně, ti si sáhnout v průměru na 31 tisíc korun hrubého platu.

Za zmínku stojí i technici počítačových sítí a systému, kteří jsou vážení natolik, že se jim nabízí až 36 tisíc korun hrubého. Pracovníci montovaných staveb mají plat 33 tisíc měsíčně hrubého, řemeslníci v dalších podobných oborech si v průměru mohou sáhnout až na 34 tisíc korun měsíčného hrubého platu.